Haber

Mahsun Kırmızıgül’den dava açıklaması

2003 yılında vefat eden ünlü müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu’nun büyük oğlu Volkan Topal, babasının haklarına aykırı sahneler olduğu iddiasıyla “Prestij Meselesi” filminin gösteriminin durdurulması için İstanbul Fikri Haklar Mahkemesi’nden tedbir talebinde bulundu. kişisel haklar

Volkan Topal’ın bu hamlesinin ardından Mahsun Kırmızıgül’den bir açıklama geldi:

“Heyecanla bekledim”

Yönetmen Mahsun Kırmızıgül’ün uzun yıllardır çekmek istediği bir otobiyografi ve bir umut hikayesi olan Prestij Olayı, son yıllarda tüm sinemaseverlerin büyük bir heyecan ve merakla beklediği bir film.

Ancak merhum Hilmi Topaloğlu’nun büyük oğlu Volkan Topal, İstanbul Fikri Haklar Mahkemesi’nden İtibar Sorunu filminin merhumun kişilik haklarına saldırı teşkil eden sahneler olduğu gerekçesiyle gösteriminin durdurulması ve engellenmesi için tedbir talebinde bulundu. Hilmi Toplaoğlu.

“Büyü ve umut dolu”

Bugüne kadar onlarca sinemada yönetmenlik yapan ve sinemaları milyonlarca gişe hasılatı yapan bir yönetmen olarak müzik hayatında çok değerli bir yere sahip olan Mahsun Kırmızıgül, ‘Abi’ adını verdiği ve Hilmi Toplaoğlu ile birlikte onlarca ses sanatçısını keşfediyor. Umutlu Yol filmini çekecekti ve çekti.

“Çok çalıştık”

Prestij Sorunu sadece Mahsun Kırmızıgül’ün değil, Haluk Levent ve Özcan Deniz’in de müzik dünyasında büyük zorluklarla ama umutlarını kaybetmeden var olma çabalarının ve Hilmi Topaloğlu’nun sihirli dokunuşuyla milyonların sevdiği sanatçılar haline gelmelerinin hikayesi. . Ve 90’lı yılların başında, müzik piyasasının altın çağını yaşadığı Unkapanı Plakçılar Çarşısı’nı anlatan, yüzlerce hit müziğin ve efsane ses sanatçılarının izleyiciye hatırlatıldığı, yüzlerce sinema emekçisinin aylarca emeğiyle çekilen bir sinema. , daha pahalı film sanatçılarının rollerini oynadığı yer. sinemadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu